Listopad 2011

Rozhodnutí padlo...

24. listopadu 2011 v 22:09 | Gabriella
... je¨totak. Přemejšlela jsem nad tím pár dní a až moc mi to tam chybí. Navíc se nehodlám omezovat lidma kolem mě, kteří neunesou názor na jejich osobu. ..A tím to hasnéé...

Fotky Před /Po

22. listopadu 2011 v 23:25 | Gabriella |  Za objektivem
Slíbila jsem vám fotky před a po, tak tady jsou. V tomhle článku jsem se zaměřila na portréty, tudíž příště můžete čekat spíše makro a podobně :)


Sestra

22. listopadu 2011 v 10:29 | Gabriella |  Za objektivem
Měla jsem v plánu udělat článek s fotkama před/po. Ale musím valit do práce. Tudíž jsem vyhrabala starší fotku sestry a jednu společnouBože růžo

21. listopadu 2011 v 22:27 | Gabriella |  Kecy v kleci
Vždycky si v práci vymyslím, co budu dělat večer až přijdu domů. nnčekaně se nic z toho nekoná.
Dnešek byl vážně únávanej. Potom, co jsem byla od středy až do dnešního rána s broukem jsem orávená, že jsem najendou bez něj.

Když to tak vezmu, byla jsem docela dobře naložená,ale bohužel mi náladu ejdna holka z práce zkazila tím, že kámošce říkala, že an to jak jsem tam dlouho mi to nejde. jako je dlouho a dlouho. Sice celej měsíc,ale z toho blbejch 7 hodin, takže jak mi to má asi jít, když mě dneska poslala ještě o hodinu dřív domů. Slepice. A připříchodu to dovršila urejpaná spolubydlící a její typický kecy jak nic nedělám a že ona chudák musí chodit do školy. My může políbit zadnici.

Asi pudu spát, protože přemejšlet nad tím jak mám začít dělat věci do školy a jak budu každej den v práci do večera mě dvakrát nětěší.

Focení - Anet II

20. listopadu 2011 v 13:49 | Gabriella |  Za objektivemUpravovat nebo ne?

19. listopadu 2011 v 13:11 | Gabriella |  Kecy v kleci
Na starém blogu jsem hodně často musela poslouchat narážky na to, že focení není o úpravách, tudíž jsem naprosto podprůměrná fotografka, která to umí jen photoshopem. Joo, docela to zamrzelo.

Nemyslím si, že fotím nějak extra, na to ani nemám právo, ale zase si myslím, že to zas tak strašný není. znám kolem sebe kufu fotografů, kteří si hrají na hrozné profesionály za jejich výkony bych se já jako naprostej amatér styděla.

K věci. Fotograf, co opravdu umí fotit žádný grafický program nepotřebuje.

Myslím, že dokonalou fotku snad ještě nikdy nikdo nevyfotil. vždycky se na té fotce najde nějaký detail, který je potřeba upravit, od kontrastu až po retuš pleti. Tudíž dle mého názoru je blbost, že fotograf grafický program nepotřebuje. A většina lidí, co tvrdí, že fotky neupravuje pěkně kecá. I kdyby jen úprava kontrastu, stejnak je to pořád úprava.

Úpravy a já

Nikdy jsem jsem se úpravám nevyhýbala a ani to nemám v plánu. Myslím, že se nění zaco stydět, když si trochu vypomůžete v grafickém programu, protože většinou i z fotky mdlé a nevýrazné může vzniknout, něco co vás na první pohled zaujme.

Ovšem to neznamená, že neexistuje hranice a můžete upravovat do aleluja. Například obličej vyretušovaný tak, že po mimice nejsou ani stopy rozhodně není to pravé. Nebo i přehnaně syté barvy, které nepříjemně byjí do očí.
Záleží na vkusu na každého,ale přeci jen,nějaká hranice by být měla.

Já sama používám Photoshop CS4 , k němůž jsem si taky koupila knížku zaměřenou přímo na úpravu fotografie ( Digitální fotografie ve Photoshopu CS4 ) . Musím se přiznat, že zatím toho opravdu moc neumím, třeba zmíněný retuš mi neleze ani do paty a kdykoliv se o něj snažím vypadá to pěkně blbě,ale což.

A co vy? Upravujete? Hodně, málo, nebo vůbec??


Bohužel nesedím u svého počítače, tudíž vám nemohu ukázat víc fotek před a po úpravě. Tudíž tu mám jen jednu.
Článek s fotografiemi před a po nejspíš někdy příští týdenFocení - Jana III

18. listopadu 2011 v 11:02 | Gabriella |  Za objektivem


Zasloužené volno

17. listopadu 2011 v 19:03 | Gabriella |  Kecy v kleci
Právě jsme se mrla hlavou o poličku, až s emi před očima objevily hvězdičky. Jsem smolař. Ale jinak je mi momentálně fajn. Jsem v Olomouci u brouka.

Koukám, že jsem se od pondělka neozvala. Nebyl čas, v úterý jsem přilezla o půl 10 mrtvá z práce a ve středu jela hned z práce sem. a pak jsme šli hned do kina vrátili s edomů až tak kolem 11. Ta práce mě nejspíš zničí,ale aspoň že teď mám až do neděle volno,

Dneska jsem se až do 3 váleli a pak se šli mrknout do Olympie. Koupila jsem si svetr, rpstýneka knížkua drshouš si vybralk ještě tričko k Vánocům. Ovšem to, co jsme potřebovala jsem nečekaně nesehnala. A to čepici, rukavice, tašku, punčochy a nejvíc ze všeho džíny! Nesnáším nakupování kalhot, ne a ne ne. protože se rpost se svejma stehnama nemůžu do ničeho narvat a když už se narvu vypadám v tom jak debil. Tudíž budu dál chodit s obrovskou dírou na prdeli, protože mi ždný neseděj :-/

Od pondělka až do konce měsíce, teda kromě soboty a neděle 25 a 27 jsem každej den v práci. A z toho tři dvanáctky a zbytek jdu hned po škole, tudíž nebude čas vůbec na nic. Musím se přiznat, že už teď se mi z toho dělá šoufl. Brr. A to to má bejt v prosinci ještě horší...Aaa!


V šedé

14. listopadu 2011 v 23:18 | Gabriella |  Šaty dělaj člověka
Jsem unavená a ve špatným rozmaru. Navíc jdu zas zejtra do kavárny a nejradši bych zůstala doma, protože si o mě vážně myslej, že jsme úplně neschopná a navíc se nesnažim. Prima :-/

V čem jsme si dneska vyrazila .Abyste neřekli, že je rubrika prázdná. Omluvte kvalitu,..

Šaty jsou ze sekáče a pásek po máminým příteli :D

Mám dobrou náladu

13. listopadu 2011 v 20:42 | Gabriella |  Kecy v kleci
Musím říct, že celej víkend byl až na tu chvíli v sobotu odpoledne vážně moc fajn.
V pátek jsme měli krásnej večer, dostala jsem čokoládu, šli na něco dobrýho a večer si dali vínko a koukali jsme na Petra Pana.. Můžete mi nahlas závidět :D
Včera jsme strávila celý odpoledne doma a večer jsme si šlis drahouěšem nachvíli někam sednout a púak doma koukali N Zrození planety opic a u toho usnuli.
Ddneska jsem prozměnu celý dopoledne prováleli, po obědě si dali pac a pusu a já jela navštív tátu a babičku a přijela jsem domů před hodinou a půl, kdy jsme byla donucena péct se ségrou sušenky... Navíc se po té nechutné hádce, co se konala minulý týden ozvala kamarádka, od které bych to čekala ze všech nejmíň, že bysme mohli zase společně oslavit narozeniny, tudíž krok k tomu aby to bylo zase fajn, zlepší náladu hnedle :)

Jinak, následující týden vypadá až do středy náročně,ale pak fáájn. Od pondělka do středy jsme akždej den až do večera v práci. navíc ve středu jedu za drahým do Olomouce večer a budu tam až do nedělě. Fáájn! Těším se!

****

Pokud jde o blog přemejšlela jsem jestli neudělat podrubriky ohledně focení a hodlám přidat galerii s fotkama ze staršího blogu. Z čehož vyplývá, že tu hodlám zůstávat. Plus mám v plánu jednou za čas přidat článek o někom, kdo je pro mě inspirací, tudíž se můžete těšit na kupu skvělých fotografů a fotografek :)

Jinak nic nestíhám, ani školu, ani dodělat fotky a ani nic. Teď to bude holt jen práce, práce a zase práce...

Špatně zaostřené, spíš jen na doplnění článku aby to nebylo tak suchý :)

Oni můžou a já ne...

12. listopadu 2011 v 13:22 | Gabriella |  Kecy v kleci

Mám poněkud litující se chvilku. Jsem hrozná! navíc hromada kapesníků kolem mě začíná bejt neúnosná.
A proč, že se lituju?

Přítel si musí najít nové bydlení,do konce ledna. Jenže zatím je mu to jaksi fuk a asi si mylsí, že najdě něco tejden předtím, než se bude muset vystěhovat. Jenže mě jako člověka nepřiměřeně žárlivého napadají , že bude muset bydlet na bytě s holkama. jsem možná hrozná,ale už jen z představy se mi zvedá kufr..

Po matuře jsme si plánovali jak spolu budem bydlet, což se nekonalo a a já kvůli tomu bulila nevím jak dlouho. Jo od tý doby jsem ses tím jakž takž smířila, i když pořád mě sem tam popadne špatná náladu a pěkně si kvůli tomu pořvu. holt, není dobrý si něco plánovat.

Jenže teď když hrozí ta možnost, že nenajde byt, kde by byl buď nějakej pár nebo kluci, prostě s holkama bude muset bydlet. Proč by měl bydlet s nějakýma ,,dozajisté " krávama, když se mnou bydlet nemůže? Dle toho, jak se teď citím ublíženě by to byla ta nějvetěí nespravedlnost. Navíc by mi značně vadilo, kdyby se před ním ty slepice producírovali ve spodním prádle, což koukám, že je u ostatních, kteží bydlej s holkama na bytě úplně normální a taky mám strach, že bychom se začli hádat, protože bych se prostě užárlila. To je ta závist, že oni sním teoreticky můžou bydlet a já ne... vím, že jsem hrozná...

A co vy, vadilo by vám to, kdyby váš přítel bydlel s jinejma holkama, nebo by vám to bylo fuk?Mám nebo nemám?

12. listopadu 2011 v 11:22 | Gabriella |  Kecy v kleci

Mám neskutečnou chuť se vrátit! Nevím, co mě to najednou popadlo, přeci jen už je to 12 dní. HA HA HA.

Mám nebo nemám??

Vím moc dobře, tam prostě nebudu moct napsat všechno co chci, což si ale vymlouvám tím, že to můžu psát třeba sem. Jsem hroznáá!

Focení - Anet I

11. listopadu 2011 v 15:12 | Gabriella |  Za objektivem
Tak, jsou tu fotky Anett z pondělního focení, doufám, že se vám budou líbít.Už je to deset dní.

10. listopadu 2011 v 23:54 | Gabriella |  Kecy v kleci
Asi před dvaceti minutama jsem přijela domů a mám dost. V práci jsem opět zůstala až do půl 10 a pak mazal na vlak směr sladký domov. Naprosto nic se mi nechce, jsme hrozná. měla bych si vybalit, jít do sprchy atd atd...

Jelikož mě pořád bolá ten prst, měla bych jet ráno k doktorovi, ale jelikož se chci pořádbě vyspat asi se na to zvysoka vyseru. V 6 mě nikdo stávat nedonutí a navíc ještě musím mazat na poštu, kde mě čeká dárek pro drahouše k Vánocům, který mě značně zruinuje:)

Zítra máme s drahým takový půlroční výročí, což znamená 4 a půl roku. Budeme se válet, koukat na romantický filmy a uděláme si pěknej večer při svíčkách a možná půjdem i na večeři. Moc se na něj těším! Tehle tejden byl dost náročnej, tudíž jsme si pslai povětšinou jen smsky.

Doukoukala jsem teď poslední díl GG a jsme z toho nějaká taková divná, bylo mi líto Blair a Chucka... Pokud se mi bude chtít, možná si zlepším náladu jedním dílem Glee. I když jsem nějaká unavená.

Když to tak shrnu mám v plánu se celej vejkend válet a nic nedělat, i když vím, že bych měla. Protože mi bylo oznámeno, že v prosinci do tý práce budu chodit ještě víc, tudíž bych si měla začít dělat něco do školy, protože když je teď málo času, pak bude ještě míň. Pokud jde o práci tak v knihkupectví mě to vážně baví, jen mě vždycky hrozně bolej nohy. Do práce bych měla bych jít zase v úterý a ve středu a pokud mi ještě Janča napíše tak možná i v pondělí. Ovšem s kavárnou, je to mnohem horší. Připadám si čím dál víc jak neschopnej idiot, nic mi nejde, všechno mě znérvózňuje a navíc trpím utkvělou představou, že se tam o mě všechny ty holky myslí že jsem úplně k ničemu. Bohužel to nebude jen představa. Dneska jsem se tam málem rozbrečela jak jsem byla na nervy a to jsem tam strávila jen dvě hodiny. A taky jak se tam všichni znají, jsem vždycky poněkud mimo jak tam tak stojíma a oni se baví mezi sebou. Mám chuť říct, že končím, protože pokud se to nezlepší asi mě mrskne. Navíc jsme přesvědčená o tom, žemi to enjde hlavně z důvodu , že tam chodím jednou za uherskej rok na zasraný 2 hodiny, tudíž to co jakž takž zvládnu do toho příštího tejdne zapomenu. Jak se mi tam dřív líbilo, tak teď je to přesně naopak.

Táák ještě chvíli budu otravovovat, kdybyste byli tak hodní a dali LIKE ZDE, Děkuijí.. Jak jsem psala byl by to dárek promámu k VánocůmMyslím, že pro dnešek, by ty moje výlevy stačily.


Focení - Jana II

10. listopadu 2011 v 10:06 | Gabriella |  Za objektivem
Připadám si jako Brouk Pytlík, prostě nestíhám, nestačím a jsem pernamemntně unavená. Včera jsem přišla z práce o půl 10 pak jsem asi hodinu seděli s drahým na skypu a já byla tak umrčená a přecitlivělá, že ze mě musel mít chudák velkou radost. Nemám ráda tyhle situace když vím, že už nemůžu,ale musím. Což mi připomíná, že v 12 mám být zase v knihkupectví, v jednu jdu na dvě hodiny do kavárny a pak zpět do knihkupectví a večer vlakem domů. Tudíž si musím ještě sbalit, vysprchovat se a uklidit a ještě jsem se chtělajít kouknout do GATU na jedny fakt pěkný boty, ale uvidim ještě jak budou peníze.
O víkenud se budu snažit vás všechny navštívit, protože ted jsem to opravdu zanedbávala.
Plus pokud jde o soutěž asi ji pozastavím, protože na to opravdu nemám čas.

To bylo jen tak mimo mísu a teď konečně Jančiny fotky, který jsem slíbila...


Můj tichý společník

9. listopadu 2011 v 0:19 | Gabriella |  Kecy v kleci
Asi před půl hodinou, jsem se připlazila domů. K mé převeliké radosti, mi těsně před nosem ujela trolej a já musela jít na kolej pěšky, samozřejmě potmě a plně sama! Málem jsem se po cestě posrala strachy, jsem opravdu velice paranoidní!

Jsem unavená. Ráno jsem si odmumlala referát, pak se srala asi dvě hodiny s fotkama a 1 šla do práce do kavárny a jelikož při mě nejspíš stálo ,,kupa " štěstí valila jsem hned následně do knihkupectví. Jako ne, že bych nebyla ráda, ale jít zpráce hned do hospody je pro mě docela náročný. No a taky možná proto už sedím doma, nebo bych si tam musela ustlat na lavici.

Navíc se chci aspoň trochu vyspat, skočit si an chíru a možná se konečně odhodla jít na plazmu a ve 12 opět nástup do práce, kde to vypadá tak do 8 večer. jsme zvědavá jak tohle dlouho vyržim, protože na to nejsem absolutně zvyklá.

Konečně mám dárek pro drahouše k Vánocům!! Volejte sláva a 3 dny se radujte! Koupila jsme mu Guitar Hero, jelikož jsme si vzpomněla, že o tom nedávno mluvil, že by to chtěl,ale že nechce tolik utrácet. Tak doufám, že mu to udělá radost stejně jako mě, kkyž jsme to kupovala. Vážně mi to zlepšilo náladu, že mu nebudu muset zase trapně kupovat svetr nebo triko!

Zítra musím koupit dědovi knížku k narozeninám, kterou jsem mu vybrala a při mým štěstí ji právě zlevnili o dvě kila, takže fajn. Doufám, že se mu bude líbit :)

Jinak zadání třetího kola bude, jen prostě nemůžu najít mail s nápadem, jehož se mělo týkat další téma. Takže vydržte prosím.

Kdyby ještě někdo chtěl dát like budu jen ráda. TADY . Díky moc
Chtěla jsem do tohohle článku řpidat fotky Janči nebo Anet,ale nechám to na příště.

Hokus pokus z pátka večer, aneb můj tichý společník...A to je teprve začátek

7. listopadu 2011 v 22:39 | Gabriella |  Za objektivem
Je teprv pondlěí a já už jsem mrtvá! Ráno jsem byla ve škole, pak jsem chtěla jít na polikliniku s tím prstem, protože ho mám pořád oteklej, ale nestíhala jsem, protože jsem byla domluvená na půl 1 s jendou slečnou na focení. Bylo to fajn,ale málem mi upadli nohy. Jako bonus jsem si koupila dvoje krásný kalhotky v H&M, šaty v F&F, triko v NY a prstýnek v Gatu. Zas po dlouhý době něco. Ještě jsme musela smolit referát na zítřejší hodni a mám tu kupu fotek, který musím co nejdřív upravit. Ne že by mě to nebavilo,ale dělat to z povinnosti není ono.

Zejtra budu prezentovat ten referát a v 13:00 mám být v kavárně na brigádě a pak jít směr knihkupectví optat se, jestli bude práce. Osobně bych byla radši kdyby nebyla, protože v 7 jdem slavit jako třída spolužaččiny narozky, tudíž bejt do 8 v práci a jít pařit rovnou z práce by mě asi zabilo. Navíc, když ve středu ráno máme jít na katastrální úřad místo jedné hodiny a ve 12 jdu do práce a nejpíš tam zkysnu až do devití. Brr.

Pokud se vám chce a budete tak hodní, můžete mi dát like TADY. Jde o soutěž, kde dostane výherce proměnu a já bych ji ráda věnovala mámě k Vánocům. Děkuji moc.

Můj stůl na koleji

Focení - Jana I

6. listopadu 2011 v 17:57 | Gabriella |  Za objektivem
Ukázka z dnešního focení. Omlouvám se za ten přepal.


Kamarádky jsou nedostatkové zboží

5. listopadu 2011 v 14:31 | Gabriella |  Kecy v kleci
Říkat mejm ,,kamarádkám" pravdu, není zas až tak lehký, protože vždycky se to obrátí proti mě. Mám hotl štěstí. Ovšem dokázala jsme si, že nejsem posera

.
Musím říct, že do doby, než jsme šli všichni na vejšku to bylo fajn, ale pak to bohužel začelo skřípat. Byli jsme 4. Dvě z toho šli do Brna, jedna do Olomouce a já do Pce. první káměn úrazu byl to, že ty dvě bydleli v Brně spolu a my zbylý jsme byly vždycky nějak mimo mísu, protože oni se bavili jen mezi sebou o něčem, o čemž jsme neměli páru, fajn.
Bohužel pak nastal problém s S. která byla v Olomouci. Jelikož tam přítel studuje taky, řekla jsem mu jeslti by jí neřek třeba taky, když večer někam půjdou , aby furt neseděla na bytě, když tam skoro nikoho neznala. Jenže jsme začela žárlit. Přítel mi vždycky řekl, že někam jdou, ať už do kina, na punč, nebo do hospody, jenže ona mi buď neodepsala, nebo to zatajila a mě to začlo strašně srát. Ne kvůli tomu, že by mi po něm jela, protože vím, že yb to neudělal,ale protože mi to začla zatajovat a mě to na ni mrzelo, hrozně moc. Připadala jsem si jak idiot.
A od tý doby to jde tak celkově z kopce. Po novým roce jsme se snad 4 měsíce nebavili, protože jsem sněma nebyla na silvestra a kamarádka se uráčila udělat oslavu jejich naroznin v den kdy jsme měla narozeniny já a ještě mě pozvala. co na tom, že asi dní předtím jsme se bavili o otm, že žádnou oslavu dělat nebudem. Jaká to ironie...


A takt o šlo dál a dál, až to dospělo sem.


A proč nejsem posera?? Protože když se mi ty hvězdy uráčili po dvou měsících ozvat nevymejšlela jsem si výmluvy a na rovinu jsem že sněma jít nechci.Jenže nečekaně upřímnost zůstala neoceněna. Akorát z toho vyplynula debata dlouhá jak noc z které jsem nečekaně vyšla, jako ta nejhorší. Jsem znechucená z toho, kam až anše kamarádství dospělo.

A co z toho plyne? Lepší je se přetvařovat, protože bych se tomuhle všemu aspoň vyhnula.Začínám to tu mít ráda.

4. listopadu 2011 v 22:40 | Gabriella |  Kecy v kleci
Potřebuju nápad ohledně nedělního a pondělního focení. Nastala krize.Připadám si tak neskutečně neschopná. A konečně chci zrealizovat nápad s Týnou a školní chodbou alá psychiarická léčebna.

Dnešek nedopadl vůbec tak, jsem jsem si představovala. S drahým jsme se akorát dohadovali a z focení sešlo kvůli hnusnému počasí, což mi hned po ránu zkazilo náladu. Takhle to bývá, když si něco plánujete. Navíc hned jak jsem přišla domů na fb se objevili fotky od mé kamarádky, kterou jsem kdysi fotila, jež se nechala vyfotit od holky, která mě neskutečně vytáčí a ona to věděla! Možná, že jsem dětinská, le opravdu mě to naštvalo a hlavně zamrzelo.

Po dvou měsících se mi uráčili napsat mé milé kamarádky jestli sněma někam nejdu. Abych pravdu řekla nikam se mi nechce, protože jsem nafučená, že za celou tu dobu si ani nevzpomněli, i když vím, že vymetali imrvére a najednou jo. Jakou mám použít výmluvu?? Jo možná je blbý se vymlouvat,ale další hádky je to poslední, co potřebuju.

PS: Jsem ráda, že sem chodíte tak v hojném počtu. Přijde mi, že mi ani starý blog nechybí. Jo jasný, když chci jít na blog, pořád píšu starou adresu,ale i tak. Můžu napsat všechno co chci, aniž by si to přečetl někdo z mého okolí a zbytečně by byly hádky! lepší si vylejt zlost tady. A navíc mi tenhle blog přijde víc osobnější, protože pod každým článkem není přes 20 komentářů , kde je polovina komentářů od lidí na jejich blogu jsme v životě nebyla a nejspíš tam ani nepudu, protože prostě není čas.